Artūras Zuokas: Lietuva neteisingai garsinama kaip labiausiai pasaulyje prasigėrusi šalis

Artūras Zuokas: Lietuva neteisingai garsinama kaip labiausiai pasaulyje prasigėrusi šalis

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Tarybos posėdyje priimta rezoliucija, kuria LR Seimo reikalaujama sudaryti tyrimų komisiją ir išsiaiškinti, kas atsakingas už neteisingų ar klaidinančių statistinių duomenų pateikimą Pasaulio sveikatos organizacijai.

,,Mes esame neteisingai kaltinami, kaip daugiausiai išgerianti tauta pasaulyje. Per pastaruosius 10 metų visų rūšių alkoholinių gėrimų (alus, vynas, stiprieji gėrimai) suvartojimas sumažėjo. Tai rodo VMI sumokėti akcizo mokesčiai ir realios prekybos ataskaitos. Būtinas išsamus šios situacijos tyrimas. Reikia įvertinti, ar tai nėra sąmoningas duomenų iškraipymas, kuris situaciją šalyje parodo ženkliai blogesnę nei ji yra iš tiesų”, - sakė partijos pirmininkas Artūras Zuokas.

LLS (liberalai) neneigia alkoholio vartojimo daromos žalos ir būtinybės skatinti atsakingo vartojimo įgūdžius bei reguliuoti prekybos ar reklamos sąlygas, kurios mažintų alkoholio suvartojimą šalyje. Tačiau dabar viešumoje tarptautiniu mastu naudojami duomenys diskredituoja Lietuvą ir jos gyventojus, parodydami mus kaip prasigėrusią tautą.

Pilnas LLS Tarybos rezoliucijos tekstas:

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), el.p. info@lls.lt