Lietuvos gyventojai tam, kad sumokėtų mokesčius valstybei dirbo 142 dienas - ilgiausiai tarp Baltijos valstybių

Lietuvos gyventojai tam, kad sumokėtų mokesčius valstybei dirbo 142 dienas - ilgiausiai tarp Baltijos valstybių

Lietuvos piliečiai dirbo 142 dienas, kad  sumokėtų mokesčius valstybei ir šiandien, pagaliau, pradeda dirbti sau.  Visgi, Laisvės nuo mokesčių dieną šiemet minime penkiomis dienomis vėliau nei praeitais metais – gegužės 23 d. -  vėliausiai tarp Baltijos valstybių: latviai valstybei dirbo 139 dienas, tuo tarpu estai – 127 dienas.

,,Šiandien visi politikai turėtų įsipareigoti peržiūrėti mokestinę Lietuvos sistemą – ne ieškant naujų apmokestinimo formų, o kaip geriau, skaidriau ir efektyviau panaudoti dabar gyventojų sumokamus mokesčius. Ir į emigracijos problemą reiktų pagaliau pažiūrėti iš realybės pusės – žmonės iš šalies išvyksta todėl, kad ieško būdų, kaip uždirbti daugiau, o ne dėl trūkstamo tautinio kostiumo”, - sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas.

Šiuo metu susidaro įspūdis, kad valstybės vadovai ne ieško kelių, kaip didinti konkurenciją ir gyventojų pajamas, o gaišta laiką ieškodami galimybių, kaip įvesti kitose užsienio valstybėse taikomus mokesčius.

Žmonės iš šalies išvyksta todėl, kad ieško būdų, kaip uždirbti daugiau, o ne dėl trūkstamo tautinio kostiumo”, - sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas.

 

Laisvės nuo mokesčių dienos, skirtingais metais, dinamika:

Statistika rodo, kad valstybės, kuriose vidutiniškai uždirbantis žmogus, vienas pirmųjų baigia mokėti valstybei ir pradeda dirbti sau, yra Australija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Tuo tarpu tarp ilgiausiai dirbančių mokesčiams  – Belgija ir Liuksemburgas.

Laisvės nuo mokesčių dienos, skirtingose valstybėse: