Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) taryba svarstys partijos pavadinimo "Lietuvos Liberalų Sąjunga" susigrąžinimą

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) taryba svarstys partijos pavadinimo "Lietuvos Liberalų Sąjunga" susigrąžinimą

Šį šeštadienį Vilniuje vyksiančiame Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) tarybos posėdyje bus diskutuojama ir balsuojama dėl sąjungos pirmojo pavadinimo susigrąžinimo – Lietuvos Liberalų Sąjunga. Partijos tarybai pritarus ir grįžus prie ankstesnio pavadinimo - Sąjungos ženklas ir kita simbolika nesikeis. 

Istorinio Lietuvos Liberalų Sąjungos pavadinimo susigrąžinimas buvo pradėtas svarstyti dar 2016 m., tačiau dėl tuomet vykusių rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą – klausimas buvo atidėtas. Siūlymą dėl partijos pavadinio susigrąžinimo tada inicijavo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Vilniaus miesto skyrius ir jo pirmininkas Žilvinas Šilgalis bei ilgametis partijos narys, buvęs pirmininkas Gintautas Babravičius. Pažymime, kad visos įstatymu numatytos Lietuvos Liberalų Sąjungos pavadinimo teisės priklauso - Lietuvos laisvės sąjungai.

Šeštadienį vyksiančiame partijos tarybos posėdyje taip pat bus svarstomi klausimai dėl dalyvavimo visuose 2019 m.  vyksiančiuose rinkimuose: Lietuvos Respublikos Prezidento, savivaldybių Tarybų bei tiesioginiuose Merų rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Europos Komisijos iniciatyva, posėdžio metu vyks diskusija apie Europos Sąjungos ateitį -„Kokia ES 27 bus 2025 m.? Apmąstymai ir scenarijai”, bus aptarti einamieji partijos klausimai. 

Papildoma informacija:
Lietuvos Liberalų Sąjunga (LLS) buvo įsteigta 1990 m. lapkričio 25 d. 
2003 m. gegužės 31 d. susijungus Lietuvos Liberalų Sąjungai, Lietuvos centro sąjungai ir Moderniųjų krikščionių demokratų partijai įkurta - Lietuvos liberalų ir centro sąjunga (LiCS).
2014 m. liepos 12 d. Lietuvos liberalų ir centro sąjunga (LiCS) susijungė su “Sąjunga TAIP” ir susijungusi partija pasivadino - Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).