LLS Vilniaus miesto savivaldybę ragina pateikti tikslią informaciją apie COVID19 priemones

LLS Vilniaus miesto savivaldybę ragina pateikti tikslią informaciją apie COVID19 priemones

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje ragina Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių bei jo komandą pateikti ne propogandą, o tikslią informaciją apie COVID-19 priemones (lentelę su pilnais duomenimis rasite teksto apačioje).

 

Vilniaus miesto savivaldybė iki balandžio 17 d. pagal CVPP (Centrinis viešųjų pirkimų portalas) duomenis kovai su COVID19 apklausos būdu sudarė sutarčių už beveik 21 mln. Eurų.  Pirkimai vyko ir po balanžio 17 d., tačiau sutartys viešai neskelbiamos. Buvo perkama: apsaugos ir dezinfekavimo priemonės, medicininė įranga ir greitieji testai už  11,7 mln. Eurų., apgyvendinimo paslaugos - sutarčių vertė (kiek tiksliai sumokėta viešai prieinamų duomenų nėra) -7,1 mln. Eurų; dezinfekavimo paslaugos – virš 0,5 mln. Eurų ir t.t.

 

Būtina paminėti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė per šį laikotarpį pirko asmens apsaugos priemonių, reagentų, medicininės ir kitos įrangos‘‘ (www.koronastop.lt) už 68 mln. Eurų. Dalis pirktų prekių buvo skirta ir Vilniaus miesto savivaldybei bei jos sveikatos įstaigoms.

 

Atskirai savo pirkimus vykdė ir Vilniaus miesto savivaldybės pavaldume esančios medicinos įstaigos. Kol kas tikslių duomenų nėra.

 

Pagal viešus skelbimus, privatūs rėmėjai ir asmenys paaukojo pinigus arba dovanojo apsaugos priemones, kurių suma siekia apie 2 mln. Eurų. Ir čia nėra priemonių, kurios buvo skirtos tiesiogiai nacionalinio pavaldymo sveikatos įstaigoms, kuriomis rūpinasi Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos minisiterija.

 

Vilniaus miesto meras, savivaldybės ddministracijos direktorius bei mero patarėjai galėtų ir turėtų pateikti visą pilną informaciją, kiek iš viso ir už kokią sumą buvo įsigyta apsaugos ir dezinfekavimo priemonių, medicininės įrangos, įvairių testų ir kitų priemonių, skirtų kovai su COVID19 Vilniuje. 

 

Lentelė su duomenimis: