R. Žemaitaitis, A. Zuokas ir A. Paulauskas pristatė bendros partijos pavadinimą bei simboliką

R. Žemaitaitis, A. Zuokas ir A. Paulauskas pristatė bendros partijos pavadinimą bei simboliką

Šiandien Lietuvos Respublikos Seime vykusios spaudos konferencijos metu jau anksčiau apie savo politinių organizacijų bendradarbiavimą artėjančiuose Seimo rinkimuose pranešę, politinių organizacijų lyderiai Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas bei Artūras Paulauskas pristatė naujo politinio darinio pavadinimą, logotipą, rinkiminį šūkį bei pagrindines programos kryptis.

„Taip, derybinė grupė jau nuo rudens aktyviai dirbo ties politinių organizacijų bendradarbiavimu artėjančiuose Seimo rinkimuose. Kiekvienas jaučiame savo narių palaikymą bei norą dirbti kartu ir džiaugiamės šiandien galėdami pristatyti būsimos bendros politinės partijos simboliką. Apie tai mes kalbėsime ir mūsų partijos tarybos posėdyje, penktadienį. Džiaugiuosi, kad viskas vyksta sklandžiai ir mums pavyksta puikiai susitarti. Mūsų trijų kartų skirtumai šiandien lėmė tai, kad yra susitarimas dėl bendro darbo ir dėl bendros organizacijos. Tampame globaliu dariniu. Kadangi visi gimėm ir augom Lietuvoje - kiekvienas skirtingai suprantame, ko reikia kiekvienam Lietuvos žmogui“, - sakė Seimo narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Naujai besiformuojanti politinė organizacija spaudos konferencijos metu pristatė būsimos partijos simboliką bei rinkiminį šūkį - vienas už visus, visi už Lietuvą. Partijos pavadinime žodžiai Laisvė ir Teisingumas.

“Laisvė mums visiems labai svarbus žodis, kaip ir teisingumas, nes savo veikloje norime siekti, kad būtent teisingumas taptų viena svarbiausių moralinių vertybių ir teisinės valstybės pagrindu. Mūsų šalies žmonės pasigenda teisingumo. Emigracijjos procesų tyrėjai pastebi ir akcentuoja, kad žmones iš šalies veja ne tik ekonominės priežastys, bet ir nepagarba eiliniam žmogui, verslininikų gobšumas ir teisingumo trūkumas. Teisingumą mes siejame su sąžine, pagarba, empatija. Todėl abu žodžiai - laisvė ir teisingumas papildo vienas kitą ir kaip matome šiandien - suteikia platformą mums dirbti kartu”, - sakė visuomeninio politinio judėjimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

 

Spaudos konferencijos metu politikai pristatė ir pagrindines savo atstovaujamos politikos kryptis. Paklausti kuo naujai kuriama Laisvės ir Teisingumo partija skiriasi nuo kitų liberalių partijų Lietuvoje politikai teigė, kad jie - konservatyvūs liberalai savo savo politinę veiklą grindžiantys liberalizmo principais, bei krikščioniškoje kultūroje susiformavusia asmens ir bendrojo gėrio samprata. 

 

„Laisvės ir Teisingumo partija – konservatyvūs liberalai, atstovaujantys centro dešiniųjų pažiūrų rinkėjus. Individo laisvė mums yra pagrindinė vertybė. Tik laisvas žmogus gali būti visavertis visuomenės narys. Tačiau būtina šios laisvės sąlyga – atsakomybė bendruomenei, savo šaliai, tvarkos ir teisingumo siekis. Laisvės partija- kairieji liberalai, kas populiaru Europoje, po liberalų vėliava slepia įvairių spalvų socialistus ir anarchistus. Tokie liberalai, visuomenėje būdami mažuma, triukšmu ir spaudimu siekia primesti savo valią daugumai, taip paminant liberalios demokratijos principus. Skirtingai Laisvės partijai, mes vertiname istorinę atmintį, žinome, kad istorijos ratą suka asmenybės ir lyderiai. Mes žinome, kad Laisvė buvo iškovota ir kad yra konkretūs žmonės, kurie kovojo, aukojosi ir sudėtinguose istoriniuose pasirinkimuose galėjo klysti.  Nesame už narkotinių medžiagų legalizavimą. Tačiau sutinkame, kad tam tikros sudėties kanapės būtų naudojamos medicininiams tikslams ir pasisakome už dekriminalizavimą, kai randami maži kanapės kiekiai. Palaikome krikščionišką santuokos sampratą, kas ir yra įtvirtinta mūsų Lietuvos konstitucijoje.  Liberalų sąjūdis - pretenduoja į klasikinius liberalus, o kartu į stambaus verslo atstovavimą. Mes galime sutarti dėl bendrojo gėrio, ką visada neigs klasikiniai liberalai“, - sakė politinės partijos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas. 

Kas vadovaus naujai politinei partijai dar nėra nuspręsta. Tai turėtų paaiškėti bendrame partijos suvažiavime pavasarį. Politikai bendram darbui kviečia visus liberaliai mąstančius žmones bei organizacijas. 

 

Nuotrauka LRT.