TSPMI organizuotoje diskusijoje – visų Lietuvos liberalių partijų atstovai

TSPMI organizuotoje diskusijoje – visų Lietuvos liberalių partijų atstovai

Tarp liberalų vis dažniau pasigirstant balsams, raginantiems liberalias jėgas mėginti įveikti organizacinius priešiškumus ir bendradarbiauti - vakar Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) vyko instituto profesorių Raimundo Lopatos ir Alvydo Jokubaičio dar pavasarį inicijuota tęstinė diskusijų ciklo „Liberalizmo perspektyvos Lietuvoje“, trečioji dalis „Ar įmanoma ir ar reikalinga platforma, leidžianti liberalais save vadinančiomis partijomis kalbėtis tarpusavyje?“, kurioje dalyvavo visų Lietuvoje veikiančių politinių partijų atstovai – neseniai įsteigtos Laisvės partijos atstovas – Kasparas Adomaitis, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas – Martynas Nagevičius, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) pirmininkas - Artūras Zuokas bei Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Taip pat diskusijoje dalyvavo akademinių sluoksnių ir verslo atstovai, visuomenininkai. Politologė – Ainė Ramonaitė.

 

„Kas pasikeitė nuo paskutinės mūsų diskusijos? Lietuvoje įsisteigė dar viena liberali partija. Vadinasi liberaliam Lietuvos rinkėjui tapo dar sunkiau pasirinkti, kam atiduoti savo balsą. Mūsų siūlymas buvo ir yra – liberalioms partijoms siekti platesnio politinio atstovavimo – bendradarbiaujant, taip išlaikant atskiras organizacijas. Pradėkime nuo liberalų klubo, kuriame turėsime galimybę kalbėtis, nes įvairovėje ir diskusijose gimsta geriausi sprendimai. O kai pamatysime, kad galime ir turime dirbti kartu – galbūt atliepsime ir į J. E. Prezidento Valdo Adamkaus kvietimą liberalams Lietuvoje eiti viena, ta pačia linija“, - teigė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) pirmininkas Artūras Zuokas.

 

Pirmoji organizuota diskusija „Ar galima sukurti platesnę liberalų programą Lietuvai?“ buvo skirta atsakyti į klausimus - ar galima teigti, kad iki šiol Lietuvos realioje politikoje liberalų nebuvo? Ar tie, kurie save vadino liberalais, tebuvo pragmatiniais konservatorių / socialdemokratų priedėliais ar, kaip parodė E. Masiulio atvejis, organizacija, skirta aptarnauti savo narių interesus? Ar liko tikrų liberalų Lietuvos politikoje?. Antroji ciklo diskusija „Ką daryti keičiant verslo įvaizdį Lietuvoje? Ar įmanomas politikos ir verslo bendradarbiavimas pagal taisykles, o ne įtakas?“ buvo skirta politikos ir verslo santykiams šalyje aptarti, išskleisti liberaliai mąstančių žmonių požiūrį į juos.

 

Vakar vykusios diskusijos vaizdo įrašą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=ecCGb6pLSPI&fbclid=IwAR0GgC-0KXyp3nygYGOnFsl4FM3Urc2iKnF3mOnk2qtlhWDmszClHWriLEc

 

Dėkojame visiems diskusijos dalyviams ir svečiams.