Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – Jonui Mekui

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – Jonui Mekui

Lietuvos laisvės sąjungos frakcija Vilniaus miesto Taryboje įregistravo Tarybos sprendimą, kuriuo siūlo atsižvelgiant į Jono Meko nuopelnus Lietuvai ir Vilniui suteikti jam Vilniaus miesto garbės piliečio vardą. 

Nelengva būtų išvardinti Nacionalinės premijos laureato, ne vieno užsienio ir Lietuvos universiteto garbės daktaro, Jono Meko visus titulus ir apdovanojimus. Jų daug ir jie pačios aukščiausios vertės, nes jis šiandien - pasaulyje žinomiausias lietuvių menininkas, dažnai užsienyje tituluojamas "avangardinio kino krikštatėviu", tarptautinį pripažinimą pelnęs ir už originalią poetiką.

Jonas Mekas, nors ir būdamas pasaulio žmogumi, visuomet palaikė prasmingus ryšius su Lietuva. Jis padėjo dabar jau garsiems Lietuvos menininkams  siekti aukštumų kino srityje. Jam tarpininkaujant, Vilnius įsigijo vertingą „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno kolekciją. Vilniuje įsteigtas jo vardo Vizualiųjų menų centras, kuriam Jonas Mekas suteikė teises į savo kino filmus. Su Jono Meko vardu Vilnius sieja ambicingus planus - tapti XXI a. avangardinio meno centru.

„Dar man esant merui, ne kartą kėliau klausimą dėl Vilniaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo Jonui Mekui. Apie tai su juo esu net kalbėjęs dar jam gyvam esant.  Į ką jis vis man atsakydavo, kad kol jis gyvas  - garbės jam užtenka. Bet užsiminė, kad po jo mirties jis būtų laimingas, jei jo mintys, idėjos ir darbai nebūtų pamiršti. Manau, pats laikas grįžti prie šios idėjos. “, - sakė LLS pirmininkas Artūras Zuokas.

Jono Meko nuopelnai Lietuvai ir Vilniui, atstovaujant  visame  pasaulyje yra pakankamai svarūs argumentai menininkui  suteikti Vilniaus miesto garbės piliečio titulą.